1993. aasta sügisel asutas filmiprodutsent Ilmar Taska Eesti esimese erakapitalil põhineva telekanali Kanal 2. Telekanali esimene saatepäev algas 1993. aasta 1. oktoobril kodumaise animafilmiga "Kapsapea".

Täna on Kanal 2 Eesti vaadatuim telekanal, mis pakub parimaid hetki läbi nädala. 2016. aasta telestatistika näitab, et keskmiselt vaatasid Eesti elanikud möödunud aastal telerit 3 tundi ja 54 minutit päevas, sellest ligi neljast tunnist veedeti kõige rohkem aega Kanal 2 seltsis. Aastal 2016 vaatas
Kanal 2 päevas keskmiselt 417 000 televaatajat (TNS Emor).

Telesaadete edetabelid kinnitavad, et Eesti televaataja hindab üle kõige Kanal 2 ekraanil näidatavat kodumaist teletoodangut, mille osakaal programmis on aastatega viidud maksimumini. Järjepidev kodumaise teletoodangu kvaliteedi tõstmine on taganud Kanal 2le lojaalse vaatajaskonna, mis väljendub erinevate saadete ja sarjade püsivalt kõrgetes vaatajanumbrites.

Kanal 2 lipulaev on Eesti vaadatuim uudistesaade "Reporter“. 2016. aasta koondstatistika andmetel on tegemist ka Eesti kõige vaadatuma saatega - "Reporteri" seltsis veetis keskmine Eesti televaataja aasta kokkuvõttes kõige rohkem aega. Eesti vaadatuimate saadete hulka kuuluvad juba 14. hooaega käiv kodumaine menusari “Pilvede all”, jõuliselt vaatajatearvu kasvatav uuriv telemagasin “Radar”, Kristjan Jõekalda ja Teet Margna juhitud “Nädalalõpp Kanal 2ga” jpt. Kõrvuti kodumaiste sarjadega toob Kanal 2 igal aastal ekraanile ka mõne suurformaadi - möödunud aastal oli selleks “Suur komöödiaõhtu”, 2017. aasta kevade suurprojektiks on talendisaade “Väikesed hiiglased”. Ka Kanal 2 saatejuhid on kõige hinnatumad Eestis.

Kodumaise teletoodangu kõrval pakub Kanal 2 jätkuvalt ka kvaliteetset välismaist toodangut, sh hinnatud telesarju ja filme.

Kanal 2 mitmekülgne programm on järelvaadatav aadressil www.veebitv.ee. Võimalust kasutavad aktiivselt nii Eestis kui ka võõrsil elavad inimesed. Populaarsed on VeebiTV-s nii välismaiseid kui ka kodumaised saated, mida kasutaja saab vaadata ka mobiilis ja tahvelarvutis. VeebiTV võimaldab mitmeid saateid ja sarju vaadata ka otse, kui selleks on olemas näitamisõigused.