Detsembrist 2015 jõuab igal neljapäeval ligi 80 000 lugejani nädalaleht Maa Elu, mis sündis kahe juba varem ilmunud lehe ühinemisel. Kokku liideti seni viie maakonnalehe  – Pärnu Postimehe, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalase  –  vahel oktoobrist 2014 kaks korda kuus ilmunud Maa Elu ning septembrist 2013 Postimehe vahel kord kuus ilmunud Maaelu Edendaja. 

Nii jätkabki suurima lugejatearvuga nädalaleheks kasvanud Maa Elu kahe oma eelkäija poolt juba sissetallatud rada: Maa Elu on suunatud ettevõtlikule maainimesele. Neile, kelle põldudel valmib teravili ja juurvili, kelle aedades kasvavad köögi- ja puuviljad, kelle farmidest tuleb meie söögilauale liha ja piim, kelle metsadest suunduvad saeveskisse palgikoormad, kes käivad kalavetel või metsas saaki jahtimas, kes pakuvad oma talus turismielamusi. Neile, kes kannavad hoolt selle eest, et maaettevõtja elu kõikvõimaliku tehnikaga kergemaks muuta. Neile, kes muudavad põllul kasvatatu ja metsast saadu konkreetseks tooteks, mida igaühel on võimalik osta. Hakkajaid ja ettevõtlikke inimesi jagub maal küllaga. 

Maa Elu ei otsi vastust küsimusele, kas elu maal on võimalik. Sadade talude, põllumajandus- ja metsandusettevõtete edulood on sellele küsimusele ammuilma selge vastuse andnud. Maa Elu kajastabki lugejatele tegelikku maaelu kogu oma mitmekesisuses.


www.maaelu.postimees.ee