OÜ Scanpix Baltics


Scanpix Baltics (asutades EM Foto) loodi Eesti Meedia kontserni perioodiliste väljaannete digitaalfotode säilitamiseks, haldamiseks ja vahendamiseks 1999. aastal. Ettevõte arenes kiiresti ning muutus peagi Eestis kohaliku uudispildi tootjate ja kasutajate suurimaks partneriks. Välispartnerite kaasamisega 2002. aastal laienes tunduvalt pakutavate toodete (lisaks uudispiltidele ka kujunduspildid, infograafika jne) valik ja sellega koos ka ettevõtte klientide ja kasutajate hulk.

2002. aastal omandas põhjamaade suurim pildiagentuur Scanpix Scandinavia enamusosaluse EM Fotos ja ettevõtte uueks nimeks sai Scanpix Baltics. Järgnevatel aastatel ja kuudel ettevõtte väliskoostööpartnerite hulk suurenes ekspansiivselt ning lisaks Eestile avati esindused ka Lätis ja Leedus. 2016. aasta alguseks on ettevõtte andmebaasis juba üle 15 miljoni ühiku erinevaid digitaalseid tooteid ja salvestisi (uudispildid, kujunduspildid, videod, graafika).

Scanpix Baltics on suurimaks koostööpartneriks enamikele Baltikumi perioodilistest meediaväljaannetele, paljudele reklaamiagentuuridele, raamatukirjastajatele, internetiportaalidele ja televisioonikanalitele. Firma esindab Baltimaades maailma suurimaid pildiagentuure nagu Thomson Reuters (Reuters), Agency France Press (AFP), Associated Press (AP), Itar-TASS, Panthermedia, AGE jne. Lisaks leiab Scanpix Balticsi juurest Baltimaade peamiste pildi-ja videotootjate, näiteks Postimees Grupi väljaannete, Õhtulehe, Delfi, BNS Leedu ja teiste, toodangut.

Scanpix Baltics teeb tihedat koostööd Eesti ja Leedu suurima uudisteagentuuriga BNS. 2016. aastal alustas Scanpix Baltics tihedat koostööd ka Läti suurima uudisagentuuriga LETA.

Scanpixi eesmärk on jätkuvalt olla Baltikumis esimene valik kõikidele professionaalsete meediatoodete vajajatele. Selle eesmärgi saavutamiseks töötab Scanpixi digiarhiiv sisuliselt 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas. Ettevõttel on bürood Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses.