AS Eesti Meedia ostab kinnisvaraportaali City24

31. august 2017

AS Eesti Meedia soetab kinnisvaraportaali City24 Eesti ja Läti äriüksused; tehing ei too kaasa Eesti Meediale kuuluvate City24 ja Kv.ee kinnisvaraportaalide äriüksuste liitmist.


Baltimaade meediakontsern AS Eesti Meedia omandab City24 Eesti ja Läti äriüksused Kinnisvaraportaal AS-i ja City24 SIA. Kuivõrd ostetava ettevõtte käive Eestis jääb alla 2 miljoni euro piiri, siis ei vaja tehing konkurentsiameti luba, teatas Eesti Meedia.

"City24 ja KV.ee jätkavad Eestis eraldiseisvate portaalidena ning Eesti Meedia ei kavatse sekkuda aktiivselt ettevõtete juhtimisse. City24 portaali ostmisel mängis olulist rolli asjaolu, et see võimaldab Eesti Meedia AS-il laieneda Läti turule, kus Kv.ee pole kanda kinnitanud. City24 on Lätis tugev kaubamärk ja kontrollib ligi poolt kinnisvarakuulutuste turust," ütles Eesti Meedia AS juhatuse liige Sven Nuutmann.

"Ei saa salata, et ostuprotsessi motiveeris kiiresti lõpuni viima ka kuue kinnisvaraettevõtete ja konkureeriva meediakontserni selge plaan asutada uus kinnisvaraportaal," lisas Nuutmann.

Osapooled ei avalikusta kogu tehingu täpset maksumust.

City24.ee-d külastab iga nädal ligi 140 000 unikaalset kasutajat, kellele vahendatakse rohkem kui 35 000 kinnisvarakuulutust. Kinnisvaraportaali omanik oli varasemalt Ilmar Kompuse ettevõte 24 M2 OÜ, mis ostis City24.ee portaali Soome börsiettevõttelt Alma Meedia 2014. aastal.

Eesti Meedia on Baltikumis tegutsev meediakontsern, mille tegevus hõlmab trüki- ja internetimeedia sisutootmist, televisiooni ja raadio tootmist, kuulutusteportaale ja trükiteenuse pakkumist. Ettevõttele kuulub muuhulgas ajaleht ja portaal Postimees, raadio Kuku, telekanal Kanal2 ja uudisteagentuur BNS.

Allikas: BNS