Sihtasutuse Eesti Meedia Fond toetustele kandideerimine avatud

10. mai 2016

Täna algas kandideerimine Sihtasutuse Eesti Meedia Fond (SEMF) bakalaureuseõppe stipendiumile ja magistriõppe toetusele.

Sihtasutus Eesti Meedia Fond soovib toetada viit ajakirjanduse eriala bakalaureuseõppe tudengit Eestis 3 600 euroga ja üht magistriõppe tudengit välismaal 10 000 euroga aastas.

«Sihtasutus on nüüdseks loodud ja tegevus alanud,» kommenteeris konkursi algust SEMFi ja Postimees Grupi juhatuse liige Margus Mets. «Aastas maksame toetusteks 50 000 eurot. Esimesed väljamaksed teeme ise. Fondi edasine põhikapital tuleb lubatult Postimehe vana maja müügist Tartus.»

Kandideerimistaotluste vastuvõtmine on alanud. Kogu vajaliku teabe leiab veebiaadressilt eestimeedia.ee/sihtasutus. Kandideerimiseks tuleb huvilistel saata vajalikud dokumendid fondi
e-posti aadressile toetus@eestimeedia.ee. Taotlusi võetakse vastu 10. juulini.

Postimehe peatoimetaja asetäitja Lauri Hussar usub, et toetused võiksid pikemas perspektiivis Eesti ajakirjanduse kvaliteeti tõsta. «Tean omast kogemusest, et tudengil ei ole raha kunagi ülearu ja sellepärast on iga samm, mis lubab tublidel üliõpilastel keskenduda õppetööle, tänuväärne ja inspireeriv,» on Hussar toetuste vajalikkuses veendunud.

Toetuste põhiidee on innustada üliõpilasi omandama ajakirjandusalast haridust Eestis ja välismaal, nii bakalaureuse kui ka magistriõppe tasemel ning toetada tegevajakirjanike täiendkoolitust.

SEMFi asutaja on Baltimaade suurim meediakontsern Eesti Meedia, mis on ka Postimehe, Maa Elu, suuremate maakonnalehtede, Kanal 2 ja Trio raadiogrupi emafirma.