Eesti Meedia toetab ajakirjandusõpet

6. aprill 2016

AS Eesti Meedia kutsub ellu fondi, et toetada sihtotstarbeliselt ajakirjandusalast õpet ja täiendõpet. Toetuse suuruseks on 50 000 eurot aastas.

Toetuse põhiidee on innustada üliõpilasi omandama ajakirjandusalast haridust Eestis ja välismaal, nii bakalaureuse kui ka magistriõppe tasemel ning toetada tegevajakirjanike täiendkoolitust. 

“AS Eesti Meedia kui Baltikumi suurim meediakontsern peab oma missiooniks üldist ajakirjanikuhariduse ja -harituse arendamist – et Eestis oleks ka tulevikus kõrgel tasemel usaldusväärseid ja professionaalseid spetsialiste,” sõnas AS Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann.

Toetusavalduste vastuvõtmine algab peatselt. Kandideerimiseks tuleb huvilistel saata oma soovid AS Eesti Meedia e-posti aadressile toetus@eestimeedia.ee. Täpsem kandideerimisinfo avaldatakse AS Eesti Meedia kodulehel 25. aprillil.

Fondi algkapital tuleb Tartus aadressil Gildi tn 1 asuva kinnistu müügist. “Soovisime kõik Eesti Meedia Tartus asetsevad meediaettevõtted – Tartu Postimees, Trio raadiogrupi jaamad, Kanal 2 – ühe katuse alla tuua. Seni peamiselt Tartu Postimehe toimetuseks olnud majja nad kõik aga kahjuks ei mahu,” kommenteeris Nuutmann kinnistu müügiotsust. Ta lisas, et müügist saadud raha paigutamine tulevaste ajakirjanike arendamisse täidab Eesti Meedia teist missiooni: investeerida Eesti inimeste unistustesse ja tulevikku.

Lisainfo: 

Heili Klandorf
turundus- ja kommunikatsioonidirektor
tel: 529 2050
email: heili.klandorf@eestimeedia.ee