LETA aitab välja töötada mitmekeelse meediamonitooringu süsteemi

2. märts 2016

Sel nädalal kogunesid Edinburghis viie riigi teadlased, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia uurijad ning meediaprofessionaalid, et käivitada SUMMA (Scalable Understanding of Multilingual Media, skaleeritav mitmekeelse meedia mõistmine) projekt, mille eesmärk on rajada uus mitmekeelne meediamonitooringu süsteem.

Lätit esindab rahvuslik teabeagentuur LETA.

Projektis osalevad ka BBC, Deutsche Welle, Idiapi insituut, Qatari arvutiteaduste instituut, University College London, Edinburghi ülikool ja teised.

SUMMA eesmärk on märkimisväärselt parandada meediamonitooringut, luues platvormi, millega saab eri keeltes oleva meediavoo analüüsi automatiseerida, sisu koondada,  luua rikkalike teadmistebaase ning pakkuda visuaalseid lahendusi, mis võimaldavat hiiglaslikku andmemahtu paremini hallata.

The aim of SUMMA is to significantly improve media monitoring by creating a platform to automate the analysis of media streams across many languages, to aggregate and distil the content, to automatically create rich knowledge bases, and to provide visualizations to cope with this deluge of data.

Projekti osalised tahavad luua automaatsüsteemi, mis lisaks sadade rahvusvaheliste telekanalite, raadiojaamade, veebiartiklide ja sotsiaalmeediakontode jälgimisele suudab ka mõista trende ning tuvastada uudiseid ja sündmusi paljudes keeltes.

Projekti on enam kui 6 miljoni euroga toetanud Euroopa Liit. Horizon 2020 programmi raames