Portaali 15Min ja BNS Leedu juhiks saab Ramūnas Šaučikovas

6. märts 2017

Leedu üht suurimat uudistekeskkonda 15min ning uudisteagentuuri BNS Leedu asub esmaspäevast juhtima Ramūnas Šaučikovas.

44-aastane Šaučikovas õppis aastatel 1991-1995 Vilniuse Ülikoolis ärijuhtimist ning tudeeris seejärel samal erialal Prantsusmaal Lyonis Jean Moulini Ülikoolis.

Pärast õpinguid Prantsusmaal töötas Šaučikovas 2001. aastani erinevates firmades turunduse, klienditeeninduse ja müügi valdkonnas ning seejärel meedia- ja PR-ettevõtetes, juhtides muuhulgas aastatel 2001-2004 Rootsi meediakontserni MTG Groupi Leedu üksuse müügitööd ning olles aastatel 2004-2008 sama ettevõtte juhatuse esimees. Aastatel 2009-2014 oli Šaučikovas PR-ettevõtte Publicum Group juhatuse esimees.

15Min ja BNS Leedu emafirma AS-i Eesti Meedia juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul hindab ta kõrgelt Šaučikovase pikaajalist juhtimiskogemust meedia, turunduse ja PR-vallas. "Olen kindel, et Šaučikovase juhtimisel jätkavad 15Min ja BNS Leedu aktiivselt uuriva ja vaba ajakirjanduse arendamist ja saavutavad peagi turuliidri positsiooni," ütles Nuutmann.

Tema sõnul on märkimisväärne 15Min ja BNS Leedu senine roll korruptsiooni paljastamisel riigiettevõtetes ning eraettevõtluse ebaeetiliste skeemide avalikustamisel. "AS-i Eesti Meedia kindel soov on senisest veelgi rohkem panustada sellisesse ajakirjandusse," rõhutas Nuutmann.

Šaučikovase sõnul teevad 15Min ja BNS Leedu imetlusväärselt profesionaalset tööd ning ta on õnnelik, et saab selle meeskonnaga liituda ja arengule kaasa aidata.