Postimees sai Aasta kultuurisõbra tiitli

14. veebruar 2017

Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas 27 ettevõtet ja eraisikut ehk kultuurisõpra, kes on 2016. aastal kultuurivaldkonda enim panustanud. Aasta kultuurisõbra tiitli said Postimees, ühinemisprotsessi alustanud ettevõtted AS DNB ja Nordea Bank AB ning Aare Kaarma.

Kultuuriminister Indrek Saar tänas NUKU Ferdinandi saalis toimunud pidulikul koosviibimisel kultuuritoetajaid nende sotsiaalse vastutuse eest. «Tänu teie panusele oleme saanud osa eredatest kultuurisündmustest. Need on olnud rahvusvahelise mõõduga ettevõtmised nagu Tallinn Music Week või PÖFF, aga ka väiksemad sündmused, mis toimuvad üle Eesti kogu aeg. Kogukonnad on tänu teile tugevamad ning korraldajatel on oma algatuste jätkumise suhtes kindlustunne,» rääkis Saar.

Kultuuriministeeriumile laekus tunnustuse andmiseks ligi 80 esildist, millest valiti välja 23 märkimisväärse panuse teinud kultuurisõpra. Kolm peapreemiat ehk Aasta kultuurisõbra tiitlit lähevad ettevõtjatele, kelle panus kultuurivaldkonda on olnud erakordne.

Aasta kultuurisõbrad 2016 on:

  • Postimees, kes on sõlminud Eesti Kultuurkapitaliga lepingu, toetamaks aastatel 2016–2020 iga-aastaselt raamatusarjas  «Avatud Eesti Raamat» ilmuvate teoste tõlkimist ja toimetamist. Lisaks on ettevõte pannud õla alla Müürilehe väljaandmisele ning Tallinn Music Weekile, PÖFF-le ja paljudele teistele kultuuriprojektidele.
  • Aare Kaarma panuse eest Eesti Pillifondi keelpillide kollektsiooni loomisel;
  • ühinemisprotsessi alustanud AS DNB Pank ja Nordea Bank AB. DNB on Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontserdihooaja toetaja ning kontsert-liikumise «Erilisena sündinud» ja kooliõpilaste programmi «Minu Orkester» toetaja. Nordea on Tallinn Music Weeki peatoetaja ning Pimedate Ööde Filmifestivali pikaajaline peasponsor.

Allikas: Postimees