Sihtasutus Eesti Meedia Fond andis välja toetused

10. august 2016

Eesti ajakirjanduse edendamise oma südameasjaks võtnud Eesti Meedia lõi Sihtasutuse Eesti Meedia Fond, et maksta bakalaureuse- ja magistritaseme ajakirjandustudengitele õppetoetusi. Esimesed kuus toetuse saajat on selgunud.


Magistriõppe toetus on mõeldud tudengitele, kes on otsustanud oma ajakirjandusalast haridusteed välismaal jätkata. Konkursist väljus võitjana endine ETV «Maahommiku» saatejuht Madis Kimmel, kelle õpinguid toetab Sihtasutus Eesti Meedia Fond 10 000 euroga.

Kimmel jättis saatejuhiameti, et minna Taani mainekasse Aarhusi Ülikooli magistrikraadi omandama. Nüüd on programmi esimene aasta selja taga, teise ning ühtlasi viimase veedab noormees Walesis Swansea Ülikoolis sõja- ja kriisiajakirjandust tudeerides. Pärast lõpetamist saab temast Eesti esimene paberitega rindereporter.

Sihtasutus Eesti Meedia Fondi toetus aitab Kimmelil elu Walesis sisse seada, kuid tulevane rindereporter ei saa siiski loorberitele puhkama jääda. 10 000 eurost 8000 kulub õppemaksuks, ülejäänu eest muretseb ta elukoha.

Tugi Eestis õppijaile

Sihtasutus Eesti Meedia Fond maksab viiele Eesti ülikoolis bakalaureusekraadi omandavale ajakirjandustudengile aasta jooksul iga kuu 300 eurot. Lisaks stipendiumile pakutakse konkursi edukalt läbinud üliõpilastele mitmekesist praktikat, mille käigus tutvutakse nii tele-, raadio- kui ka ajalehemaailmaga. Igale stipendiumisaajale pakub tuge mentor ja praktikavälisel ajal soodustatakse meediaväljaannetele kaastöö tegemist.

Üks viiest tulevasest ajakirjanikust, keda Sihtasutus Eesti Meedia Fond toetab, on 21-aastane Heleri All. Lisaks ajakirjandusele õpib ta Tartu Ülikoolis ka teatriteadust. Õpingute kõrvalt käib neiu tööl ja seetõttu ei jätku tal hobideks aega. Stipendium aitab Allil kindlasti rohkem õpingutega tegeleda ja silmaringi avardada. «Kui seni pidin rabelema, siis nüüd saan elu rahulikumalt võtta,» ütleb ta.

All alustab septembris bakalaureuseõpingute viimast aastat. Tänu fondi rahalisele toele saab ta keskenduda lõputöö kirjutamisele, mis heidab valgust noorte ajakirjanike käekäigule toimetustes. Neiu hindab kõrgelt, et Eesti Meedia pakub peale rahalise toetuse ka võimalust ülikoolis omandatut rakendada.

Postimehe peatoimetaja ja Sihtasutuse Eesti Meedia Fond juhatuse liige Lauri Hussar ütles, et õppetoetuste programm loodi, et motiveerida noori ajakirjandusõpingutel pingutama ja paremaid tulemusi saavutama. Ta lisas, et kuna Eesti Meedia kontsernis on palju meediaväljundeid ja kontserni jaoks on oluline Eesti ajakirjanduse tulevik, siis aitavad just sellised stipendiumid ja toetused luua noortele võimalusi oma oskuste arendamiseks.

Sihtasutuse Eesti Meedia Fond stipendiumisaajad:

Magistriõppe toetus: Madis Kimmel – Swansea Ülikool

Bakalaureuseõppe stipendium:
Heleri All – Tartu Ülikool
Greta Külvet – Tartu Ülikool
Anett Kruusmaa – Balti Filmi- ja Meediakool
Mari-Liis Koemets – Tartu Ülikool
Greete Palgi – Tartu Ülikool

Täisartikkel: www.postimees.ee